Інформація
1. Реле перепаду тиску (пресостати)
Для того щоб подати в систему примусової вентиляції свіже повітря, необхідний вентилятор, а для того, щоб у цьому повітрі не було механічних домішок (пил, пух тополиний і т.д) застосовують повітряні фільтри.
З часом, фільтр забивається і припиняє виконувати свої функції, а приводний ремінь вентилятора з зносу може обірватися. Щоб це відстежити, використовуються реле перепаду тиску. На фільтр, як правило, застосовують пресостати з діапазоном 20-200 Па, а на вентилятор - 30-500 Па. Для спецзастосувань існують реле з діапазонами 100...1500 і 500...4500 Па.
Пресостати застосовуються виключно на повітря (без конденсату) або газоподібні неагресивні та негорючі речовини.
2. Датчики перепаду тиску
Аналогові датчики тиску застосовуються в системах вентиляції та кондиціювання повітря для вимірювання надлишкового тиску, розрідження та різниці тисків.
Датчики виробництва HK Instruments є універсальними за вихідним сигналом (0…10В / 4…20мА) і мають широкий діапазон налаштування (за допомогою DIP-перемикачів). Датчики серії DPI обладнані двома групами безпотенційних перекидних контактів.
3. Датчики повітря
Для того, щоб відстежувати витрату повітря у повітроводах застосовуються канальні датчики DPT-Flow-U у комплекті з вимірювальним зондом FloXact. Можуть застосовуватися зонди різних виробників, за умови відомого значення K - value.
Вимірювальний зонд FloXact працює за принципом трубки Піто, вимірюючи загальний тиск (Ptotal, за допомогою отворів, розташованих по ходу потоку повітря) і статичний тиск (Pstatic, за допомогою отворів, розташованих з протилежним рухом потоку сторони). Різниця між виміряними значеннями (Ptotal – Pstatic) є динамічним тиском. Використовуючи коефіцієнт пропорційності Kv (паспортна величина зонда FloXact), за відомим динамічним тиском датчик обчислює витрату повітря.
Загальні правила встановлення зонда в канал повітроводу наведено на малюнку нижче.
Також необхідно передбачити ділянки стабілізації потоку від 1го до 4х діаметрів (наведених діаметрів) залежно від характеру місцевого опору.